Srpen 2011

Reklamy sem!!

24. srpna 2011 v 10:12 | Lili:)) |  Reklamy
Mám za vás někde hlásnout?
Mám se přihlásit do nějaké soutěže?
A nebo chcete pomoct s něčím úplně jiným?
Ať už je to cokoliv, tak napište, ráda pomůžu:))


Kdo postoupí do 3.kola SONB?

21. srpna 2011 v 13:04 | Lili:)) |  Zprávy(blog)
Pako

Nina
Domí$ek
AA ♥

Těm všem můžete posílat hlasy,přeju hodně štěstí:)))

1.kolo SONB(vyhodnocení)

12. srpna 2011 v 19:13 | Lili:)) |  Zprávy(blog)
Postupují:

Pako

Nina

Domí$ek


AA ♥

Těm všem gratuluju a přeju hodně štěstí do dalšího kola:))

Vypadává:

Smůla,možná příště,ale diplom udělám.NerozhodnýPozastaveno

12. srpna 2011 v 14:46 | Lili:)) |  Zprávy(blog)
Pozastavuju blog na celý týden kvůli odjezdu do Itálie takže tu nebudu od 13.8 do 21.8.
Díky za pochopení:))

Největší pavouk na světě

11. srpna 2011 v 20:02 | Lili:)) |  Ostatní zvířata
Největším sklípkanem na světě a zároveň největším pavoukem na světě vůbec je Goliath Bird eating spider resp. Theraphosa blondi,který má tělo dlouhé 12 cm a rozpětí až 30cm a váží až 250g. Není pro ně žádným problémem zabít a sežrat velkého laboratorního potkana, nebo i ptáka podle čehož dostal své pojmenování. Vyskytují se v Jižní Americe, narazit na ně můžete v Brazílii, Guyaně, Surinamu a Venezuele.

Delfín obecný

11. srpna 2011 v 19:46 | Lili:))
Vzhled:
Délka jeho těla činí 1,8-2,6 m, hmotnost asi 235 kg. Je tedy menší než delfín skákavý. Jeho tělo je štíhlé, základní zbarvení hnědé až černé, na břiše bělavé, na bocích světlé skvrny a pruhy.

Rozšíření:
Delfín je rozšířen téměř ve všech mořích od tropického po mírné pásmo. Žije zejména v pobřežních vodách, kde je dostatek potravy. Je nejhojnější druh delfína.

Způsob života:
Je to společenský živočich. Žije tedy v hejnech. Když spí, spí vždy jen jedna půlka mozku a ´tou druhou dává pozor, když je jedna půlka ,,unavená" vystřídá je. Delfín obecný plave rychlostí 35 km/h. Mají silnou ocasní ploutev, ta jim umožňuje dlouhé skoky nad hladinu i poskakování ve vzpřímeném postoji za pomoci jejich rychlých úderů o hladinu. Tento trik je často využíván v delfináriích. Pod vodou je schopen zůstat 3-4 minuty bez nadechnutí. Domlouvá se pomocí takzvané echolokace ve velmi vysoké frekvenci pohybující se mezi 2-10 kHz tj. vydávání signálů odrážejících se ve vodě. Březost trvá 10 měsíců, hlavní doba množení je červen od června do září. Delfíni se dožívají až 30 let. Mláďata se rodí ocasem napřed, což je výjimka.Délka žiota:30-40let

Potrava:
Jejich nejčastější rybí potrava jsou
sledi a makrely, doplňují je hlavonožci. Loví společně, ryby shánějí k sobě a nahánějí je k hladině.

Mitologie: Právě tento druh delfína se objevuje na starověkých malbách a mozaikách. Rovněž vystupuje v příbězích, předávaných z generace na generaci, ve kterých vozili malé děti na hřbetě jako koně a na poslední chvíli zachraňovali topící se lidi. To se donedávna považovalo za pohádky, dnes už ale víme, že měly reálný základ.
Panda velká

11. srpna 2011 v 14:06 | Lili:)) |  Ostatní zvířata
Panda velká:
Panda velká (Ailuropoda melanoleuca - doslovně "kočičí-stopa černá-a-bílá", čínsky: 大熊貓; pinyin: dà xióng māo) je savec nyní řazený do čeledi medvědovití, který pochází z centrální Číny. Panda velká žije v hornatých oblastech, jako Sečuán a Tibet. Od druhé poloviny 20. století se panda stala národním symbolem Číny a je zobrazována na čínských zlatých mincích.
Čínský název je složenina "medvěd-kočka". Západní ekvivalent panda pochází od její vzdálené příbuzné pandy červené, jde o francouzskou adaptaci nepálského slova "požírač bambusu". Dokud nebyla známa tato příbuznost (panda červená byla objevena v roce 1901), byla panda velká známá jako medvěd černobílý. Díky nejasné taxonomii získala v jednotlivých jazycích řadu ekvivalentních vědeckých pojmenování, v latině například Ailuropus melanoleucus, v češtině ještě panda černobílá a medvěd bambusový.
Hmotnost:75-160kg Délka:1,6-1,9m Mláďata:1-2 Březost: 97-181 dní Ohrožení: více než kritické Délka ocasu: 12-13 cm
Po mnoho desetiletí byla přesná vědecká klasifikace pandy předmětem debat, protože jak panda velká tak panda červená sdílejí vlastnosti medvědů i mývalů. Nicméně genetické testy odhalily, že panda velká je vskutku medvěd a patří do čeledi medvědovití. Jí nejblíže příbuzný medvěd je medvěd brýlatý z Jižní Ameriky.
Panda velká žije téměř nepřetržitě uvnitř bambusových houštin. Přestože se řadí mezi šelmy, je její potrava převážně rostlinná. Její trávící ústrojí má sice stavbu obvyklou spíše pro masožravce, unikátní bakteriální mikroflóra ve střevech jí však umožňuje bez problémů tuto těžkou potravu strávit. Po odborné stránce je všežravcem, neboť je známo, že se příležitostně živí vejci a spolu s bambusem konzumuje také nějaký hmyz. Jsou to pro ni nezbytné zdroje bílkovin. Při žvýkání se jí třesou uši.
Její tlapa je velmi neobvyklá; s "palcem" a pěti prsty; "palec" je ve skutečnosti modifikovaná kost zápěstí. Stephen Jay Gould o této skutečnosti napsal pojednání; jeho název Palec pandy (The Panda's Thumb) pak použil jako název své knihy.
Panda velká patří k ohroženým druhům, nebezpečí se zvyšuje s postupujícím narušováním jejích přirozených lokalit a velmi slabou porodností ať už v zajetí nebo v přírodě. Podle Mezinárodní unie pro ochranu přírody v přírodě žije nejméně 2500 jedinců. V zoo se dožívají až 30 let. [1]. Panda velká je symbolem Světového fondu na ochranu přírody (World Wildlife Fund, WWF, http://www.wwf.org).
Dospělá panda velká v ZOO v San Diegu.
Západ se poprvé seznámil s pandou velkou v roce 1869 díky cestovnímu deníku francouzského misionáře Armanda Davida (1826-1900). Veřejnost si pandu velmi oblíbila, přinejmenším díky tomu, že je na první pohled roztomilá a podobá se živému plyšovému medvídku. Fakt, že je obvykle zobrazována pokojně žvýkající bambus, na rozdíl od lovu, také přispívá jejímu obrazu nevinnosti.
Zapůjčování pand velkých americkým a japonským ZOO tvořilo důležitou část diplomacie Čínské lidové republiky v 70. letech 20. století a tvořilo první kulturní výměny mezi ní a Západem.
Od roku 1984 pandy přestaly být používány pro diplomatické účely. Namísto toho začala Čína nabízet zapůjčení pandy ostatním národům na 10 let. Obvyklé podmínky půjčky činí 1 000 000 $ za rok a ustanovení, že jakékoliv mládě narozené v době půjčky patří Čínské lidové republice.
V roce 1998 soudní proces vedený WWF podnítil požadavek amerického ministerstva ochrany přírody (U.S. Fish and Wildlife Service), aby americké ZOO hledaly takové cesty k dovozu pand, které zajistí přesměrování alespoň poloviny částky požadované Čínou do ochrany jejich přirozeného prostředí. Ministerstvo hodlá povolovat jen dovozy pand, které tuto podmínku splní.

Bleskovka č.1

9. srpna 2011 v 20:03 | Lili:)) |  Bleskovky
Bleskovka na téma domácí mazlíčci:

1.Máte rádi zvířata?
2.Máte svého domácího mzlíčka?
3.Kdo je to?
4.Jak se jmenuje?
5.Kolik je mu let?
6.Tak zas někny jooó????


Želvuška

9. srpna 2011 v 19:52 | Lili:)) |  Ostatní zvířata

Malinká želvuška dokáže přežít doslova nebe i peklo a nikdo netuší proč

To, že primitivní jednobuněčné mikroorganismy přežijí skutečné peklo, už věda akceptovala. Mnohem méně se ale ví, že existuje mnohobuněčný živočich, který je ještě odolnější. Nejzáhadnější na tom ale je, že tuto odolnost k ničemu nepotřebuje...
Více příště

1.kolo SONB

9. srpna 2011 v 9:54 | Lili:)) |  Zprávy(blog)
První kolo SONB začíná, přeju všem hodně štěstí:))

Kdo se přihlásil do SONB?

9. srpna 2011 v 9:50 | Lili:)) |  Zprávy(blog)
Do SONB se přihlásili:

Pako

Nina

Domí$ekAA ♥

Těm všem můžete posílat hlasy:))

Nový desing

9. srpna 2011 v 9:33 | Lili:)) |  Zprávy(blog)
Tak a mám nový desing od Sweji (z-prirody.blog.cz) a myslím že je super:))
Taky se vám líbí?

Psí módní přehlídka:)

8. srpna 2011 v 14:55 | Lili:)) |  Domácí mazlíčci

Vítejte na malé psí módní přehlídce....Tak zas někdy:)))


Labradoodle

8. srpna 2011 v 13:54 | Lili:)) |  Domácí mazlíčci
Labradoodle, křížený pudl s labradorem...
Štěně labradoodla:

Labradoodle nebyl vyšlechtěný pro lov, ale aby pomáhal slepým....

Soutěž

7. srpna 2011 v 15:29 | Lili:)) |  Zprávy(blog)
Vyhlašuju soutěž o nej blog (SONB)
Stačí napsat:
Nick:
Blog:
Ještě nevím, kdy soutěž začne, ale rozhodně vám napíšu.
Cena pro vítěze:Pět komentářů na jeho blog, reklama na týden, článek o vítězi a diplom s čím bude chtít.
Druhé místo: článek (samozřejmě o něm), reklama na čtyři dny, tři komentáře na jeho blog a diplom s čím bude chtít.
Třetí místo:Reklama na tři dny, článek a diplom.
To je všechno díky:))


Mazlíčci

7. srpna 2011 v 14:57 | Lili:)) |  Ostatní zvířata
Malý mix domácích mazlíčků:))

Bafík

6. srpna 2011 v 21:22 | Lili:))

Dovolená

6. srpna 2011 v 20:26 | Lili:))
Úplně jsem vám zapomněla říct, že jsem dneska odjela (samozřejmě i se svou rodinou) do Maďarska.
Počítač máme s sebou a proto blog nepozastavuju:)